Altan BAL ile Özel Siyah Beyaz Karanlık Oda Atölyesi

Dijital fotograf makineleri fotograf hayatımızı kolaylaştırıp hızlaştırsa da her açıdan fotograf severleri ikna edememektedir. Özellikle siyah-beyaz filmlerden karanlık odada yapılan fotograf baskılarının sahip olduğu ton zenginliği ve doygunluğunu göz önüne alırsak, dijital yollarla elde edilen siyah-beyaz fotograflar yetersiz kalmaktadır. Altan Bal eğitmenliğinde kolayı değil güzeli arayan, acelesi değil siyah-beyaz fotograf zevki olan fotograf severlere yönelik olarak uzun soluklu bir Karanlık oda Atölyesi düzenlemiştir.

ALTAN BAL İLE ÖZEL KARANLIK ODA ATÖLYESİ KİŞİYE ÖZEL ÇALIŞMALAR OLARAK HAZIRLANMIŞTIR. SİZE UYGUN GÜN VE SAATLERDE PROGRAM YAPILACAKTIR.

ALTAN BAL İLE SİYAH BEYAZ KARANLIK ODA DERS PROGRAMI
Size uygun dönemler hazırlanacaktır. | Ayda 4 oturum | Ücret: 600 TL / ay (*)
Fotograf Makinemizin pozometresinin test edilmesi
Siyah-Beyaz filmler hakkında bilgi
Film banyolarının hazırlanması
Filmi banyo etmek
Film banyosunda kontrast kontrolü
Banyo sonrası işlemler
Agrandizör
Baskı banyolarının hazırlanması
Kontak Baskı almak
Fotograf
Poz kontolü
Test baskısı
Baskı kontrastı
Multigrade Baskı
18x24 ve 30x40 baskı
Maskeleme teknikleri

Atölye ayda 4 ders olmak üzere 6 ay - bir yıl arasında sürecektir. Her ders 2 - 3 saat arasında olacaktır. Atölye gün ve saatlerini Altan Bal ile kursiyer beraber belirleyecektir. Tüm Siyah Beyaz Karanlık Oda dersleri Altan Bal ile bire bir uygulamalı olarak gerçekleşecektir.


(*) ART LOFT - FOTOTREK ÜYELERİ bu eğitim programından 150 TL özel indirim ile aylık 450 TL ödeyerek yararlanabilirler.


Seminer dönemine kayıt olabilmek için Garanti Bankası Cihangir Şubesi (575 Şube Kodu) 6697903 numaralı Cenk GENÇDİŞ adına olan hesaba
(IBAN TR66 0006 2000 5750 0006 6979 03) seminerin ücreti olan 600 TL'yi (ART LOFT - FOTOTREK Üyesi iseniz 450 TL'yi)yatırıp dekontu info@artloftistanbul.com veya info@fototrek.com adresine mail olarak göndermeniz gerekmektedir. Dekontu bankadan direkt olarak değil, iletişim bilgilerinizi ekleyerek kendi mailinizden göndermeniz gerekmektedir. Her 4 hafta sonunda yeni ay için ödeme yapılacaktır.

Önemli Not:
Dekontun açıklama kısmına "Adınız - Soyadınız ve katılmak istediğiniz semineri" yazmanız gerekmektedir!
Örnek: Adınız Soyadınız / Siyah Beyaz Karanlık Oda
Ödemenizi yapmadan kaydınız alınmamaktadır.Altan BAL
1977 İstanbul doğumlu Altan Bal, derece ile girdiği Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotograf Bölümünden 2003’te mezun oldu. Belgesel fotografçılık üzerine yoğunlaşan çalışmalarını 4 kişisel, 2 karma sergide sanatseverlerle buluşturdu: “Bekar Odalar”, “Kağıt Toplayıcılar” ve “Kamyoncular” projelerine imza attı.

Kamyoncular kitap olarak yayınlandı. İstanbul Fotograf Bienali ve Ulis Uluslararası Fotograf Festivalinde çalışmaları sergilendi. 2000 yılında Yunus Nadi Fotograf Ödülünü, 2002 yılında Kodak Türkiye Fotograf Yarışması Profesyonel Kategori Büyük Ödülünü kazandı.

2015 yılında Nikon Türkiye Marka Elçisi seçildi. Seminer ve atölye çalışmalarına devam eden Altan Bal, www.onlinefotografokulu.com’un sahibi. Halen İTܒde fotograf ve video editörü olarak çalışıyor.

https://www.instagram.com/altan_bal/