Çocuklar İçin Fotograf (Başlangıç) - Makine ve Işığı Anlamak

Fotograf Yolculuğu'na başlıyoruz ! Çocuklar bu programımızda kendi özel camera obscura'larını (Karanlık Kutu) yapacak, karanlık odada fotograf çalışmalarıyla fotograf basacak ve özel hazırlanacak stüdyoda flaşlarla fotograflar çekerek baskılarını alacaklar. 3 saatlik bu program ile yeni bir dünyaya merhaba diyecekler !

Çocuklar İçin Fotograf (Gelişim) - Kompozisyon - 3D Fotograf

Başlangıç Atölyesi ile fotograf dünyasına merhaba diyen çocuklarımız bu 2. Kur programı ile "fotografça anlatım" yollarıyla tanışacaklar. Önce söz ve yazı ile anlatım oyunları oynayacak olan çocuklar, daha sonra kolay çalışması ile görselliğe geçiş yapacaklar. Günün sonunda ise büyük sürpriz 3 Boyutlu Fotograf ! Kendilerine dağıtılacak gözlüklerle özel olarak hazırlanan gösteriyi izleyecek olan çocuklar 3 boyutlu fotograf hakkında da bir çok bilgiyi öğrenecekler.

Çocuklar İçin Fotograf (İleri) - Işık Ayarları ve Dış Çekimler 

İlk 2 atölye programına katılan arkadaşlarımız artık fotografın teknik bilgileri için hazır durumdalar. Bu 3. kur eğitimimizde önce enstantane - diyafram gibi temel ışık kontrollerini çalışacak olan çocuklar, bu çalışmanın ardından İstanbul içi bir çekim gezisi ile çalışmayı tamamlayacaklar. Çekim gezisinde her çocuk yanında aileden bir büyüğünü misafir edebilecek.