ART LOFT - FOTOTREK KADROSU

 


Cenk GENÇDİŞ
Fotograf ve yazıları bir çok dergide yayınlandı. Karma sergilere katıldı. “Doğu’dan Portreler”, “Rafael : Matador”, "Kuşpazarı", “İnsan ve Portre Fotografları” ve "Işık - Gölge - Silüet" isimli beş kişisel sergisi bulunuyor. Bir çok ilde çok çeşitli konu ve başlıklarda sayısız dia gösterileri yaptı. Çeşitli yarışmalardan ödüller kazandı.

1995 yılından bugüne 20.000'den fazla kişiye fotograf eğitmenliği yaptı. 50'yi aşkın kurum ve kuruluşta fotograf eğitmenliği ve danışmanlık yaptı. 20'den fazla ülkeye seyahatler gerçekleştirdi. FOTOTREK FOTOGRAF MERKEZİ’nin kurucusu ve idarecisidir.

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri içerisinde gerçekleştirilen ve en uzun soluklu fotograf projesi olan küratörlüğünü Gültekin ÇİZGEN'in yaptığı Fotograf Geçidi: İstanbul 2010'un organizasyonunu yaptı. 7 fotograf albümü ve 4 Sergi Okuması kitabının da yayıncılığını gerçekleştirdi. İnsan ve Portre, Etkili Fotograflar için Kompozsiyon ve Yol(cu)luk isimli üç kitabı, Eski Kıtanın Yollarında isimli bir fotograf albümü bulunmaktadır.Fazıl H. YILDIRIM
1978 Kars doğumludur. Asıl mesleği Makine Mühendisliği'dir. 2000’li yıllarla birlikte amatör olarak başlayan fotograf merakı, Fototrek Fotograf Merkezi ile birlikte profesyonel alana doğru kaymıştır…. Şişecam’da yürüttüğü proje mühendisliği görevinden 2008-2009 yıllarında ayrılarak zamanının tamamını fotografa ayıran Fazıl H. YILDIRIM,Temel Fotograf Semineri, Gece Fotografçılığı, Sokak Fotografçılığı alanlarında eğitmenlik ve Nepal, Hindistan, Tibet, Bhutan, Mustang, Fas, İran, Vietnam, Kamboçya, Etiyopya başta olmak üzere bir çok ülkeye fotograf temalı seyahatler organize ederek fotograf danışmanlığı yapmaktadır… Aynı zamanda Olympus marka elçisi olan Fazıl H. YILDIRIM, Halk Bankası başta olmak üzere bir çok kurumsal firma ve dergi için profesyonel çekim hizmetleri sunmaktadır…

7 Kadın İstanbul, Al İşte İstanbul gibi proje gruplarına proje ve fotograf danışmanlığı görevlerini de yürütmekte ve seyahatlerinden kalan zamanlarda İstanbul’da ikamet etmektedir…

 Altan BAL
1977 İstanbul doğumlu Altan Bal, derece ile girdiği Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotograf Bölümünden 2003’te mezun oldu. Belgesel fotografçılık üzerine yoğunlaşan çalışmalarını 4 kişisel, 2 karma sergide sanatseverlerle buluşturdu: “Bekar Odalar”, “Kağıt Toplayıcılar” ve “Kamyoncular” projelerine imza attı. 

Kamyoncular kitap olarak yayınlandı. İstanbul Fotograf Bienali ve Ulis Uluslararası Fotograf Festivalinde çalışmaları sergilendi. 2000 yılında Yunus Nadi Fotograf Ödülünü, 2002 yılında Kodak Türkiye Fotograf Yarışması Profesyonel Kategori Büyük Ödülünü kazandı. 

2015 yılında Nikon Türkiye Marka Elçisi seçildi. Seminer ve atölye çalışmalarına devam eden Altan Bal, www.onlinefotografokulu.com’un sahibi. Halen İTܒde fotograf ve video editörü olarak çalışıyor.

https://www.instagram.com/altan_bal/Sanat Tarihi Danışmanı: Berna SAYAR
Ege Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nde lisans, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanat Tarihi Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimini tamamladı. Üniversite yıllarından itibaren arkeolojik kazılara katıldı; Beçin (Milas), Ani (Kars) kazılarında yer aldı. 2012 yılından itibaren Edirne Yeni Saray Kazısı’nda görev almaktadır. Mimarlık tarihi alanındaki çalışmalarını akademisyen olarak üniversitede sürdürmektedir. 2011 yılından beri Fototrek’te sanat tarihi ile ilgili seminerler vermekte ve İstanbul içi kültür gezilerinde sanat tarihi danışmanı olarak görev almaktadır. Gökhan METE
Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler, Anadolu Üniversitesi Fotografçılık ve Kameramanlık, Fototrek Fotograf Merkezi, 40Haramiler/Pro(Muammer Yanmaz), IMA, Vakko Esmod Moda Akademisi Moda Fotografçılığı eğitimlerini tamamlamış; Paris, Roma, Londra ve New York'da moda fotografçılığı alanında çeşitli eğitim ve seminerlere katılmıştır.

Moda ve reklam fotografçılığı alanında çalışmalarına devam ettiği "no51 studio"nun kurucusu olup, 2015 yılından itibaren Fototrek Fotograf Merkezi'nde Stüdyo Fotografçılığı eğitmenliğini sürdürmektedir.
 

 

 

 


 


 Aynur SÖZERİ
M.Ü. İngilizce İktisat bölümünü bitirdi. Bankacılık sektöründe çalıştı. 2012’de hobisi olan fotografçılığı meslek olarak yapmaya karar verdi. 
Temel eğitimini İFSAK’ta aldı; yanı sıra ileri fotografçılık, fotograf işleme teknikleri, ışıklandırma gibi eğitimlere de katılarak kendini geliştirdi. 2016’da ise New York Photography Institute’da Profesyonel Fotografçılık eğitimini tamamladı. 
TEGV’de çocuk atölyeleri etkinlik fotografçısı, Soma’da Çocuk Olmak fotograf projesinde eğitmen olarak görev aldı. Halen çocuk, aile ve çocuk etkinlikleri fotografçılığı ile Digital SLR Photography dergisinde çevirmenlik yapmaktadır. Evli ve iki çocuk annesidir.Müjdat ATAMAN

Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünde, Türkçe Öğretmenliği yan alanı ile, yüksek lisans eğitimini de Ankara Üniversitesinde Yaratıcı Drama alanında tamamlamıştır. Bilkent Üniversitesi Hazırlık Okulunda (BLIS) ve Özel İzmir SEV okullarında öğretmenlik ve yöneticilik yapmıştır.

Çağdaş Drama Derneği İzmir Şubesinin kuruluşunu ve başkanlığını yürütmüştür. Forum Tiyatro, sınıfta yaratıcılık, çocuk yazını, alternatif eğitim konularında çalışmaktadır. İstanbul Drama Sanat Akademisinde konulu atölyeler yürütmektedir. 

Kök Yayıncılık tarafından yayımlanan “Türkçe Öğretiminde Kullanılacak Yaratıcı Etkinlikler” ve PEGEM Akademi tarafından yayımlanan “Yaratıcı Yazma için Yaratıcı Drama” kitaplarının yazarıdır ve Koza Yayınlarından çıkan 4. Sınıf Türkçe kitabı yazarlarındandır. Türkçe Öğretiminde Yeni Yaklaşımlar, Yaratıcı Yazma, Sınıfta Yaratıcılık, Yaratıcı Dramanın Yöntem olarak kullanılması konularında bildiriler sunmuş ve seminerler vermiştir.